Kur mus rasti

XLIII Lietuvos bitininkų šventė vyks ant vaizdingo Nemuno upės šlaito naujam gyvenimui atgijusioje, ypatingą aurą išsaugojusioje XIX a. Gelgaudiškio dvaro sodyboje .

Gelgaudiškio dvaras – XIX a. architektūros ansamblis, esantis Šakių rajone, Gelgaudiškyje, ant Nemuno kranto. Tai stambus ir vienas originaliausių Lietuvos dvarų ansamblių, įaugęs į apylinkės gamtą. Ansamblį sudaro rūmai, virtuvė, svirnas, oficina, tvartas, oranžerija, kumetynas, bokštas, rūsiai ir parkas.

Daugiau ir išsamesnės informacijos apie dvarą ir jo istoriją rasite Čia.

Kaip atvykti

Informacija ruošiama

Ką pamatyti

Kidulių dvaras

Kidulių dvaras kadaise priklausė LDK iždininkui Jeronimui Krišpinui Kiršenšteinui. Vėliau čia vienas paskui kitą gyveno net trys žemaičių vyskupai, o 1807 m., ruošdamasis Tilžėje pasirašyti pralaimėjimo sutartį su Prancūzijos imperatoriumi Napoleonu, gyveno Prūsijos karalius Vilhelmas III. Šiandien jaukus nedidelis dvaras restauruotas, jame puoselėjama kultūra: veikia biblioteka, vyksta įvairūs renginiai, vedamos edukacinės pamokos, įamžintas buvusios Kidulių plytinės paveldas – įrengta plytų ir koklių ekspozicija.
Kviečiame išbandyti teatralizuotas ekskursijas, kurių metu pasakojama dvaro istorija, šokami istoriniai XIX a. šokiai su dvaro damomis.

kiduliu_dvaras__ufartas
Zyplių dvaras

XIX a. vid. įkurtą Zyplių dvaro ansamblį sudaro 11 išlikusių pastatų, apsuptų vienu iš didžiausių parkų su balzaminių tuopų ir skroblų alėjomis Lietuvoje, čia kuriama ypatinga kultūrinė erdvė pažintinei, tiriamajai, švietėjiškai veiklai…

zypliu dvaras
Vaiguvos upė – gatvė

Vaiguva – ne tik įprastas upelis, bet ir turistų pamėgta pabraidžiojimo vieta bei gatvė, kuria dar ir dabar važinėja automobiliai. Į Vaiguvą suteka kiti upeliai, todėl vanduo čia visuomet švarus ir šaltas, dugnas nusėtas akmenukų. Upelio vagoje iki Pirmojo pasaulinio karo gulėjęs riedulys, ant kurio pasivaikščiojimų metu ilsėdavęsis rašytojas Vincas Kudirka.

upe gatve
Sudargo piliakalnių kompleksas

Viduramžiais čia būta vienos svarbiausių gynybinių pilių kovose su kryžiuočiais, o šiandien lankytojų akis džiugina nuo 5 piliakalnių viršūnių atsiverianti Nemuno juostos mėlynė. Balnakalnio, Žydkapių, Bevardžio, Pilaitės ir Vorpilio piliakalnių kompleksas istorine, archeologine ir kultūrine prasme laikomas svarbiausiu po Kernavės.

Tik apsilankę čia sužinosite, iš kur kilę piliakalnių vardai: Žydkapiai, Balnakalnis, kas buvo apdirbama ant Burgaičių piliakalnio, per kelis kartus supilti pylimai ir dar daug kitų įdomių istorinių detalių…

sudargo pil

Kur apsistoti

Jundula

Šakių centre esančiame viešbutyje yra 4 dviviečiai ir 1 trivietis kambariai. Kiekviename kambaryje yra įrengtos atskiros higienos patalpos (su klozetu, praustuve dušu). Vienas kambarys – liukso klasės.
Visuose kambariuose atskiros viengulės lovos, kurios dėl įmontuotos bėgelių sistemos pageidaujant lengvai sustumiamos į dvigulę lovą.
Gyventojams siūlome televiziją ir interneto prieigą.

Pritaikymas neįgaliesiems: iš dalies pritaikyta.

Viešbutis – restoranas  “Centras”

Jaukus viešbutis pačiame Šakių miesto centre, prie miesto ežero. Nuoširdus dėmesys kiekvienam svečiui, net ir pačiam mažiausiam Jūsų šeimos nariui.

Jūsų patogumui – restoranas, puikūs patiekalai, liukso kambariai, televizorius, vietinis telefonas, internetas, mašinų stovėjimo aikštelė.

Jūs visada laukiami vešbutyje “Centras”.

Pritaikymas neįgaliesiems: nepritaikyta.