Edukacinės erdvės

medaus kelias
Edukacinė erdvė

“Medaus kelias”

Šakių rajono bitininkas pristatys bitininkystės istorija nuo neatmenamų laikų ir šių dienų. Zanavykų krašto medaus pristatymas.

Bitininkas Jūsų dėmesio lauks

14:00 – 16:00 val.
Edukacijų edrvė

Degustacinė – pažintinė programa „MIDAUS UPĖS TEKĖJO…“

MB „Šušvės midus“ rodys kaip gimsta nuostabiausias medaus gėrimas Midus. Galėsite stebėti ne tik kaip verdamas, ir ruošiamas fermentacijai šis gėrimas, bet ir paragauti jau pagaminto, įvairiomis žolelėmis pagardinto šio tauraus gėrimo.

Midaus profesionalai Jūsų lauks

13:00 – 16:00 val
IMG_3059
žvakės gamyba
Edukacinė erdvė

Edukacinė programa “Bitelės žvakelė”

Edukacinės programos tikslas – supažindinti su senoviniu amatu – žvakių liejimu. Išmokti lieti gryno vaško žvakę. Susipažinti su šio amato reikšme žmonių dvasinei kultūrai: su vaško žvakele eidavo į šliūbą, vaško žvakelės liepsna palydėdavo amžinybėn. Žvakės saugo nuo perkūno, deginamos namuose sugeria blogą energiją ir apsaugo namus nuo dvasių. Žvakės taip pat yra vienos iš pagrindinių atributų, naudotų archajinių apeigų metu.

Žvakes gaminsime

14:00 – 15:00 val.
Žinių erdvė

Paskaitos medaus valgytojams.

„Medus žmogaus kasdieninėje mityboje“  –  Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas Sveikatos mokslų institutas Visuomenės sveikatos katedros vedėjas prof. dr.(HP) Rimantas Stukas (Dvaro šiaurinė terasa)

 

„Bičių produktai ir jų reikšmė sveikatai“ – Lietuvos apiterapiautų asociacijos viceprezidentas gyd. Povilas Rimkus (Dvaro šiaurinė terasa)

Jūsų dėmesio lauksime

14:00 – 14:45 val
dr. Rimantas Stukas
dr. Algirdas Amšiejus
Žinių erdvė

Įžvalgos bitininkams

„Praeinančio sezono apžvalga ir keletas žingsnių į priekį“  – ASU Agronomijos fakultetas, Biologijos ir augalų biotechnologijos institutas doc. dr. Algirdas Amšiejus (Dvaro šiaurinė terasa)

Jūsų dėmesio lauksime

15:00 – 15:30 val.
Poilsio erdvė

Programa “Kvapų palėpė”

Bičių produktų kvapų relaksacinė programa yra teikiama ypatingoje aplinkoje – ant namo aukšto, besisūpuojant hamakuose, klausant bičių dūzgesio įrašo ir kvėpuojant sveikatinančiais bičių produktų (vaško, pikio, žiedadulkių, medaus) kvapais. Harmonizuojasi mintys, nurimsta, atsipalaiduoja skubos išvargintas kūnas. Programa suteikia galimybę pasimėgauti ramybės terapija.

Būtina registracija!!!

Atsipalaiduoti pakviesime

17:00 – 19:45 val
hamakai1